Strona główna » Aktualności » Jak dopasować nowe rolki do kasy fiskalnej w sklepie? Te parametry trzeba koniecznie sprawdzić!

Jak dopasować nowe rolki do kasy fiskalnej w sklepie? Te parametry trzeba koniecznie sprawdzić!

Data dodania: 19-10-2020

alt
Paragony z niezbędnymi informacjami i potwierdzeniem zawartej przed chwilą transakcji to podstawowe dokumenty wytwarzane przez kasę fiskalną. Jednak na tym możliwości tych urządzeń wcale się nie kończą. Wiele z nich można skonfigurować w taki sposób, aby do rachunku dołączyć kod rabatowy na przyszłe zakupy, reklamę przyszłych akcji promocyjnych itd. To oznacza jedno: szybsze zużywanie rolek oraz konieczność częstszego uzupełniania materiałów eksploatacyjnych.

 

Szerokość, długość i średnica gilzy z papierem decydują o rozmiarze całej szpuli

Pracownicy odpowiedzialni za kasowanie towarów lub pomoc klientom przy kasach samoobsługowych muszą mieć pod ręką odpowiednio duży zapas rolek do drukowania paragonów. Obowiązku rejestracji sprzedaży nie sposób pominąć, a nie można też przetrzymywać konsumentów w oczekiwaniu zbyt długo. Cała wymiana powinna odbywać się błyskawicznie. Aby to było wykonalne, rolki do kasy fiskalnej muszą być odpowiednio dopasowane. W pierwszej kolejności liczy się rozmiar: szerokość w milimetrach, długość liczona w metrach, a także średnica całej rolki – licząc papier razem z tulejką. W sklepie firmowym GVC Tax dysponujemy szerokim asortymentem szpul na paragony, o zróżnicowanych parametrach.
 

Każda drukarka w kasie fiskalnej korzysta z rolek termicznych, offsetowych lub samokopiujących

Drugą, aczkolwiek równie istotną zmienną, jest rodzaj wykorzystywanego przez drukarkę papieru. Aktualnie na rynku wykorzystuje się 2 podstawowe odmiany, choć w niektórych punktach można się jeszcze spotkać z trzecim typem. Największą popularnością cieszą się pokryte chemiczną warstwą rolki termiczne, stosowane w największej liczbie kas fiskalnych. Urządzenia wykorzystujące ten wariant rolek charakteryzują się wysoką kulturą pracy oraz niskim poziomem emitowanego hałasu. Technologia offsetowa, bazująca na uderzeniach igły przez taśmę barwiącą, okazuje się znacznie głośniejsza. Z kolei rolki dwuwarstwowe z papierem samokopiującym to rozwiązanie odchodzące do lamusa. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu GVC!


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Aktualności
Insert PILeasing
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl