Strona główna » Aktualności » JAK WYBRAĆ POŁĄCZENIE KASY FISKALNEJ ONLINE Z INTERNETEM?

JAK WYBRAĆ POŁĄCZENIE KASY FISKALNEJ ONLINE Z INTERNETEM?

Data dodania: 14-06-2023
alt

Aby wybrać optymalne połączenie kasy fiskalnej online z internetem, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Oto kilka kroków, które pozwolą podjąć prawidłową decyzję:
 1. Sprawdź dostępne opcje: Na rynku istnieje wiele różnych rozwiązań pozwalających połączyć kasę lub drukarkę fiskalną online z internetem, a co za tym idzie z Centralnym Repozytorium Kas Ministerstwa Finansów. Przeglądaj różne modele kas i drukarek kilku producentów, aby zobaczyć, jakie opcje są dostępne.
 2. Technologia: Urządzenie fiskalne online można połączyć z internetem z wykorzystaniem kilku typów połączeń:
  1. Połączenie przewodowe LAN – połączenie z lokalną siecią komputerową za pomocą przewodu ethernetowego wymaga odpowiedniej infrastruktury sieciowej w lokalu, najpewniejsze, najbardziej stabilne i odporne na zakłócenia. Wymaga fizycznego przewodu.
  2. Połączenie bezprzewodowe WiFi - łatwe we wdrożeniu, niestety podatne na zakłócenia, ma ograniczony zasięg, wymaga infrastruktury WiFi w lokalu.
  3. Połączenie bezprzewodowe GSM – wykorzystuje infrastrukturę operatorów telefonii komórkowej analogicznie do telefonów. W pełni mobilne, ograniczeniem może być brak zasięgu danego operatora. Wadą jest również konieczność opłacania jakiejś formy abonamentu za transfer danych.
  4. Połączenie przewodowe USB – rzadko stosowane rozwiązanie wykorzystujące połączenie internetowe komputera do udostępnienia go dla kasy lub drukarki fiskalnej online połączonej przez port USB. Wymaga skomplikowanej konfiguracji w systemie operacyjnym komputera i często traci połączenie przy aktualizacjach.
 3. Zdefiniuj swoje wymagania: Czy urządzenie fiskalne będzie zainstalowane stacjonarnie w jednym miejscu czy będzie używane w różnych lokalizacjach?
 4. Ocena dostępności internetu: Sprawdź, jakie opcje internetu są dostępne w Twoim miejscu pracy. Czy masz stabilne połączenie szerokopasmowe, czy może będziesz polegać na sieci komórkowej? Upewnij się, że masz wystarczającą prędkość i niezawodność internetu, aby kasa fiskalna łączyła się sprawnie z CRK.
 5. Bezpieczeństwo: Przy połączeniu kasy fiskalnej z internetem ważne jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Upewnij się, że system kasowy obsłużyć funkcje zabezpieczeń w Twojej sieci, takie jak szyfrowanie danych i transmisji.
 6. Cena i wsparcie techniczne: Ceny różnych modeli kas i drukarek fiskalnych online różnych producentów są bardzo podobne zatem coraz większego znaczenia nabiera poziom opieki sprzedażowej i serwisowej. Zwróć uwagę na poziom wsparcia technicznego oferowanego przez sprzedawcę. Upewnij się, że masz dostęp do pomocy technicznej w razie problemów z połączeniem internetowym lub innymi kwestiami związanymi z kasą fiskalną online.
Po dokładnym rozważeniu tych czynników będziesz w stanie dokonać świadomego wyboru i znaleźć optymalne połączenie kasy fiskalnej online z internetem, które będzie najbardziej niezawodne i zapewni prawidłowe oraz stabilne połączenie z CRK . Pamiętaj, że warto skonsultować się z profesjonalistą i potwierdzić, że wybrane rozwiązanie to dobry wybór.
Zapraszamy do kontaktu z nami mamy wieloletnie doświadczenie z budową sieci przewodowych i bezprzewodowych oraz podłączania kas z internetem.


 

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Aktualności
SERWIS
Insert PILeasingBrother stopka
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Audyt terminali