Strona główna » Aktualności » Kilka funkcji w kasie fiskalnej, które przyspieszą Twoją codzienną pracę. W sklepie GVC znajdziesz sprzęt dla siebie!

Kilka funkcji w kasie fiskalnej, które przyspieszą Twoją codzienną pracę. W sklepie GVC znajdziesz sprzęt dla siebie!

Data dodania: 03-08-2020

alt

 

Dokładna ewidencja sprzedaży to obowiązek, którego pod żadnym pozorem nie wolno zlekceważyć. Do prawidłowego rejestrowania transakcji, sporządzania raportów oraz wielu innych czynności potrzeba specjalistycznego urządzenia. Najbardziej zaawansowane kasy fiskalne, jakimi dysponujemy w naszym rozbudowanym asortymencie, oferują szeroki wachlarz ciekawych opcji. Jednak nie każdemu przyda się tak skomplikowany sprzęt. Dlatego postaramy się wskazać te funkcjonalności, które są najbardziej przydatne i przyszłościowe.
 

Eurofiskalizacja pozwala na ewidencję sprzedaży praktycznie w każdej walucie, jaką posługują się klienci

Głupio tracić okazję do zarobku tylko dlatego, że nie dysponuje się odpowiednim urządzeniem płatniczym. Osoby, które prowadzą biznes w turystyce, zapewne doskonale znają podobne sytuacje: z doświadczenia własnego lub znajomych z branży. Przychodzą klienci z zagranicy, którzy nawet nie pomyśleli o wizycie w kantorze i chcą zapłacić w euro lub innej walucie. Tym bardziej, że niektóre kasy fiskalne doskonale radzą sobie z obsługą nawet 8 różnych jednostkach monetarnych. Naturalnie taki sprzęt tworzy również szczegółowe raporty sprzedaży, z odpowiednim podziałem wpływów w poszczególnych walutach. Przykładem takiego modelu ze sklepu GVC będzie ELZAB Delta Max G E, 61 439 PLU. Warto również zwrócić uwagę na opcje dotyczące rabatów każdego typu – obowiązujących czasowo, uzależnionych od ilości kupowanych sztuk czy procentowych zniżek tylko dla stałych klientów. Przydatne może być także ustawienie zmiennej ceny dla towarów w promocji.
 

Jeśli szukasz sprzętu na lata, sprawdź czy interesujące Cię kasy fiskalne obsługują połączenie z CRK

W maju 2019 roku weszła w życie istotna nowelizacja ustawy o podatku VAT – nakłada ona na przedsiębiorców obowiązek wdrożenia kasy fiskalnej online. Zamiast zapisywać kopie transakcji sprzedażowych w formie papierowej lub na elektronicznym nośniku danych, urządzenia tego typu komunikują się z tzw. Centralnym Repozytorium Kas. To oznacza, że informacje o zarejestrowanej płatności są przekazywane do Krajowej Administracji Skarbowej praktycznie na żywo. W niektórych branżach konieczność wdrożenia tego typy kasy fiskalnej istnieje już od początku 2020 roku, w innych graniczny termin ustawodawca ustalił na styczeń 2023. Jedno jest pewne: trzeba dobrze przygotować się na tak radykalne zmiany. W firmie GVC Tax chcemy to maksymalnie ułatwić, dlatego systematycznie wprowadzamy najnowsze modele kas fiskalnych do sprzedaży. Tak, aby każdy przedsiębiorca w Polsce mógł błyskawicznie dostosować swoją działalność do nowej rzeczywistości podatkowo-administracyjnej.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Aktualności
Insert PILeasing
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl