Strona główna » Aktualności » Parametry czytników kodów kreskowych. Na które cechy specyfikacji zwracać największą uwagę przy zakupie?

Parametry czytników kodów kreskowych. Na które cechy specyfikacji zwracać największą uwagę przy zakupie?

Data dodania: 02-11-2020alt

Kody kreskowe występują w co najmniej kilkunastu różnych odmianach. Odstęp pomiędzy kreskami, ich grubość, cyfrowy lub literowy sposób znakowania, rodzaj czcionki, funkcja autolinku – to tylko część atrybutów kodów kreskowych. W niektórych branżach stosuje się także kody QR. Do ich prawidłowego skanowania oraz odczytywania przez system niezbędny jest czytnik o dopasowanej charakterystyce.
 

Zasięg odczytu oraz szybkość skanowania decydują o komforcie i wydajności pracy na kasie

W sklepie GVC Tax zawsze dysponujemy co najmniej kilkudziesięcioma urządzeniami. Pierwszą różnicą, która rzuca się natychmiast w oczy, są rzecz jasna ceny poszczególnych modeli. Jednak tutaj nie będziemy zajmować się kwestią budżetu, interesują nas szczegóły techniczne. Pod tym względem nowoczesne czytniki kodów kreskowych prezentują się znakomicie, gwarantując użytkownikom mnóstwo pożytecznych funkcji. Diody laserowe wysokiej jakości zapewniają dużą dokładność. Niektóre urządzenia są w stanie poprawnie odczytać informacje z odległości ponad metra, nawet przy kontraście kodu na poziomie 10%. Zamazane linie czy załamania na opakowaniu nie stanowią zatem problemu przy prawidłowej identyfikacji towaru.
 

Wszystkie czytniki kodów kreskowych mają określony typ interfejsu, a także wytrzymałość

Część skanerów może pracować w kilku trybach. Dotyczy to kilku aspektów ich działania: począwszy od sposobu aktywacji czytania kodów, a skończywszy na umieszczeniu i komunikacji sprzętu z systemem. Przykładowo czytnik kodów laserowych może funkcjonować bezprzewodowo lub z podłączonym kablem interfejsem: RS232, USB, KBW, IBM 46XX etc., w zależności od modelu. Z kolei odczyt kodu odbywa się albo automatycznie, po podstawieniu towaru w zasięg czujnika podczerwieni, albo ręcznie – po naciśnięciu przycisku. Bardzo popularne w sklepach są czytniki wieloliniowe czyli takie, które nie wymagają precyzyjnego ustawienia czytanego kodu w wiązce skanera co pozwala na znaczne przyspieszenie pracy na stanowisku sprzedaży.

Przedstawiciele sklepu GVC Tax chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą w wyborze takiego czytnika kodu kreskowych, który najlepiej spełni konkretne wymagania oraz potrzeby.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Aktualności
Insert PILeasing
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl