Strona główna » Aktualności » Podstawowa baza wiedzy o kasach fiskalnych online. Poznaj wszystkie wymogi oraz terminy

Podstawowa baza wiedzy o kasach fiskalnych online. Poznaj wszystkie wymogi oraz terminy

Data dodania: 09-03-2020

alt
Nowoczesna kasa fiskalna online to najnowszy pomysł rodzimych władz, który umożliwia każdemu przedsiębiorcy internetowe połączenie z Centralnym Rejestrem Kas, gromadzącym szereg danych z prowadzonej przez Ciebie działalności. Pierwsza tego typu elektronika pojawiła się w naszym kraju na początku stycznia 2020 roku. Kolejna wymiana kas zaplanowana jest na lipiec, a ostatnia grupa prywatnych biznesów musi zaopatrzyć się w innowacyjne kasy do końca stycznia 2021 rok. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje na temat tego innowacyjnego rozwiązania.


Zakup kasy fiskalnej online rozłożony w czasie. Prezentujemy wszystkie oficjalne terminy


Na początku stycznia bieżącego roku prezydent Rzeczpospolitej podpisał ustawę o kasach online. Zobowiązuje ona wszystkich przedsiębiorców świadczących usługę sprzedaży na rzecz osób, które nie posiadają zarejestrowanej własnej działalności gospodarczej do wymiany tradycyjnych kas na bardzo nowoczesne urządzenia z możliwością podłączenia do internetu. Co ciekawe, taka ustawa początkowo miała dotrzeć do wszystkich prywatnych biznesmenów jednocześnie, jednak państwo ostatecznie zdecydowało się na rozłożenie obowiązku zakupu nowych kas fiskalnych. Wyznaczono ogromny okres przejściowy. Od stycznia 2020 roku kasę online zobowiązani są posiadać wszyscy mechanicy oraz osoby sprzedający benzynę silnikową. W lipcu ustawa obejmie wielu właścicieli hoteli, pensjonatów oraz punktów gastronomicznych. Na dość spory wydatek w trakcie wakacji muszą przygotować się także handlarze węgla. Ostatnią grupą zobligowaną do wymiany kasy fiskalnej będą zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, budowlańcy, prawnicy czy chociażby właściciele siłowni. W tym przypadku ostateczny termin wyznaczono na styczeń 2021 roku. Według aktualnych informacji, dwa lata później ustawa trafi do pozostałych przedsiębiorstw.


Jaką dokładnie funkcję będą pełnić nowoczesne kasy fiskalne online? Wyjaśniamy cel ustawy


Nowelizacja przepisów dotyczących kas fiskalnych ma na celu znaczące zwiększenie szczelności sprzedaży konsumenckiej oraz zapobieganie nierejestrowaniu transakcji. Oferowane przez naszą firmę GVC Tax kasy fiskalne online Wrocław automatycznie przekazują dane do Centralnego Repozytorium Kas. W praktyce CRK otrzymuje w czasie rzeczywistym dane o wszystkich przeprowadzanych przez przedsiębiorcę transakcjach. Bez dodatkowej interwencji właściciela nowoczesnej kasy online. W naszym asortymencie znajdziesz urządzenia najbardziej renomowanych producentów, takich jak Elzab, Posnet czy Novitus.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Aktualności
Insert PILeasingBrother stopka
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Brother