Strona główna » Aktualności » Prowadzisz firmę? Masz kasę fiskalną? Prezentujemy wszystkie obowiązki takiego przedsiębiorcy

Prowadzisz firmę? Masz kasę fiskalną? Prezentujemy wszystkie obowiązki takiego przedsiębiorcy

Data dodania: 23-03-2020

Lista działalności gospodarczych objętych obowiązkiem rejestrowania przychodów za pomocą kasy fiskalnej wydłuża się z miesiąca na miesiąc. Konieczność sięgnięcia po takie urządzenie zależy od wysokości obrotów firmy lub zapisków w ustawach regulowanych przez polskie ministerstwo. Masz już własną kasę fiskalną? Planujesz jej zakup w najbliższym czasie? Jako doświadczeni eksperci podpowiadamy, jakie są wszystkie Twoje obowiązki wobec prowadzenia tego typu rozliczeń.


Kupno i fiskalizacja kasy fiskalnej od kulis. Zobacz, na co przygotować się przed rozpoczęciem ewidencji


Podstawową kwestią dla właścicieli firm, którzy zobowiązani są do wystawiania paragonów jest umiejętne wybranie miejsca do zakupu kasy fiskalnej. Sprzedaż takich urządzeń prowadzą liczne centra informatyczne, renomowane sklepy ze sprzętem użytkowym bądź firmy wyspecjalizowane wyłącznie w handlu i serwisie kas. Doskonałym przykładem takiego miejsca jest GVC Tax Sp.J. Od ponad dwóch dekad świadczymy usługi dostarczania, wdrażania i utrzymywania niezawodnych kas dla wielu przedsiębiorstw. U nas kasy fiskalne Wrocław kupisz urządzenia fiskalne znanych i bardzo cenionych producentów. Takie urządzenie z całą pewnością posłuży Twojej firmie przez wiele lat!

Do niedawna przedsiębiorca powinien jeszcze przed zakupem kasy fiskalnej musiał udać się do właściwego urzędu skarbowego i zgłosić zamiar rozpoczęcia sprzedaży, aktualnie w dobie kas fiskalnych online ten obowiązek został zniesiony. Przed zakupem należy określić dokładną liczę kas, planowane miejsce ich instalacji oraz wstępną datę rozpoczęcia ewidencji. Następnym krokiem jest zakup i szkolenie z obsługi oraz fiskalizacja świeżo zakupionego urządzenia. Tego typu zabieg może być wykonany wyłącznie przez uprawniony do tego serwis. Takimi uprawnieniami oraz odpowiednią certyfikacją serwisantów może pochwalić się nasza firma. Dodatkowo, każda zakupiona  w GVC Tax Sp.J. kasa fiskalna z kopią elektroniczną posiada usługę fiskalizacji gratis. Po jej zakończeniu należy udać się do dedykowanego Tobie urzędu skarbowego w celu zgłoszenia fiskalizacji i uzyskania unikalnego numeru ewidencyjnego. Nie dotyczy to kas fiskalnych online, które automatycznie uzyskują numer ewidencyjny podczas fiskalizacji i nie ma konieczności składania dodatkowych zawiadomień do US. Nr ewidencyjny musi zostać trwale naniesiony na kasę!


Codzienna eksploatacja kasy, czyli zachowywanie kopii oraz raporty dobowe i miesięczne

Legalna sprzedaż ruszyła, jednak na kilku wizytach w urzędach skarbowych nie kończy się lista obowiązków przedsiębiorcy wobec prowadzenia sprzedaży przy pomocy kasy fiskalnej. Każda kopia paragonu musi być archiwizowana przez okres minimum 5 lat od końca roku obrotowego, w którym została ona wydrukowana. Dodatkowo, każdy dzień roboczy powinien zostać zamknięty wydrukowaniem raportu dobowego, a raport miesięczny musi zostać wykonany najpóźniej 25 dni od zakończenia niesiąca. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt obowiązku regularnego serwisowania kasy. Według aktualnie obowiązujących przepisów, taki zabieg należy wykonywać nie rzadziej niż co 24 miesiące. Obowiązkowe jest także przechowywanie książki serwisowej, która musi być udostępniana kontrolerom skarbowym i serwisowi technicznemu kasy.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Aktualności
Insert PILeasingBrother stopka
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Brother