Strona główna » Aktualności » Wagi przemysłowe – najbardziej różnorodna grupa wag elektronicznych

Wagi przemysłowe – najbardziej różnorodna grupa wag elektronicznych

Data dodania: 21-11-2022

alt

Waga przemysłowa z legalizacją to wręcz niezbędne wyposażenie każdego punktu sprzedaży hurtowej i detalicznej, a także magazynu. Służą do odmierzania niezbędnych do produkcji surowców, jak i określania masy gotowych produktów. Precyzyjne działanie wag przemysłowych jest możliwe dzięki zastosowaniu czujników tensometrycznych. Mimo wysokiego rozwoju technologii, nie wynaleziono jeszcze zastępstwa za przedmiot taki jak waga przemysłowa – a jedynie go ulepszono.

 

GVC Tax przedstawia rodzaje wag przemysłowych i ich cechy charakterystyczne

Wagi przemysłowe dzielą się na kilka rodzajów, w zależności od ich przeznaczenia. Aby być zadowolonym z produktu, musi być on dostosowany do prowadzonej branży. Im lepiej dostosowana waga, tym jest ona skuteczniejsza. Obecnie wyróżnia się kilka rodzajów wag przemysłowych:

  • wagi przemysłowe platformoweich najważniejszym elementem jest platforma umożliwiająca stabilne umieszczenie ważonego ładunku; urządzenia te służą przede wszystkim do ważenia produktów w opakowaniach (kartony, worki, pojemniki), a także tych umieszczanych na paletach; ich największą zaletą jest możliwość ważenia ładunku łącznie z urządzeniem transportującym (na przykład wózkiem widłowym);

  • belki wagowe – mogą one pracować w różnych miejscach, zarówno wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń; najczęściej stosowane są w wagach paletowych oraz systemach wagowych;

  • wagi dźwigowe – ich szczegółowym elementem jest wytrzymały i stabilnie zamontowany hak, dzięki któremu któremu możliwe jest ważenie ładunków na podwieszeniu;

Wśród licznych zalet wag przemysłowych wymienia się między innymi wysokogatunkowy materiał, z jakiego są tworzone. Odporny na uszkodzenia mechaniczne, czynniki zewnętrzne i wilgoć sprawia, że oferowane przez nas wagi stanowią inwestycję na wiele lat. Od lat należymy do grupy zaufanych firm. GVC Tax, istnieje od 1998 roku. Historia naszego przedsiębiorstwa jasno wskazuje na to, że pracownicy opierają się na wieloletnim doświadczeniu związanym z obsługą małych sklepów, firm rodzinnych czy sieci handlowych.

 

Wagi przemysłowe od GVC Tax jako przykład postępu technologicznego

Współcześnie kładzie się ogromny nacisk na gromadzenie wszelkich danych, do których zaliczają się również te z pomiaru wagi. Zwraca się szczególną uwagę na elastyczność konfiguracji systemów służących do ważenia. Dziś większość modułów posiada oprogramowanie pozwalające na ich konfigurację za pomocą komputera. Wagi przemysłowe platformowe, oparte na nowoczesnej technologii, są dziś pożądane w wielu branżach – handlu, produkcji czy nawet w farmacji. Ich brak znacznie spowalnia lub całkowicie zatrzymuje prace, tym samym wprowadzając niemały chaos w przedsiębiorstwie. Dlatego też warto posiadać nowoczesne modele wag, opracowane dzięki stale idącej do przodu technologii.

 


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Aktualności
Insert PILeasingBrother stopka
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Audyt terminali