Strona główna » Aktualności » Wagi sklepowe z imponującą historią i ich współczesna forma

Wagi sklepowe z imponującą historią i ich współczesna forma

Data dodania: 14-11-2022
alt

Współcześnie znajdziemy wagę w każdym sklepie – niezależnie od tego czy jest to supermarket, czy może lokalny sklep prowadzony od wielu lat na pewnym osiedlu. Niewiele osób rozwodzi się nad samym pochodzeniem wag, tymczasem cechują się one wyjątkową historią sięgającą około 5-3 tys. p.n.e.! Współcześnie do dyspozycji mamy wagi elektroniczne i kalkulacyjne, które wykonane są ze stali nierdzewnej. Proste w obsłudze, stanowią podstawowy element stosowany w handlu. Poznaj naszą ofertę!
 

Rodzaje i charakterystyka współczesnych wag sklepowych, czyli jak szeroki mamy wybór?

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów wag, które dostosowane są do konkretnych potrzeb danych przedsiębiorców. Producenci wag zawsze polecają dostosowywanie modeli do specyfiki prowadzonego sklepu. Wśród najpopularniejszych wag sklepowych wyróżnia się:

wagi proste – pozwalające na podstawowe przeliczenie wagi towaru; stosowane najczęściej w niewielkich punktach handlowych;

  • wagi kalkulacyjne – przeliczające wagę towaru na cenę, zgodnie z wprowadzoną do pamięci urządzenia wstawką;

  • wagi precyzyjne – doskonale sprawdzające się w przypadku ważenia towarów o małej masie; charakteryzują się one bardzo wysoką rozdzielczością ważenia;

  • wagi etykietujące – wykorzystywane w sklepach samoobsługowych, po zważeniu produktu i przeliczeniu ceny drukują one samoprzylepną etykietę z nazwą towaru, ceną i kodem kreskowym.

Wychodzi na to, że waga sklepowa niejedno ma przeznaczenie. Jednak od samego początku jest ona symbolem handlu, który dziś podbijają nowe technologie. Mimo to, wagi sklepowe nie znikają z półek sklepowych – jedynie ewoluują w coraz nowsze modele. Oferowane przez nas wagi, dzięki ich wysokiej precyzji, pozwalają na dokładne oszacowanie ilości danego produktu oraz niwelują ryzyko ewentualnych błędów pomiaru praktycznie do zera. Intuicyjność wag przekłada się na efektywną pracę – sprzedawcy w supermarketach nie muszą już trudzić się samodzielnym ważeniem towarów i późniejszym określaniem ich wartości pieniężnej.
 

Jakie cechy powinien posiadać idealny model wagi sklepowej? GVC Tax radzi!

Wagi elektroniczne przeznaczone do sklepu powinny być wykonane z wysokogatunkowych materiałów, odpornych na czynniki zewnętrzne i wodę. Tego rodzaju właściwości przedłużają jej żywotność, a także pozwalają na uniknięcie wielu usterek (na przykład przez zalanie). Cechy te niwelują powstawanie zastojów powodowanych brakiem możliwości sprzedania towaru na wagę. Brak przerw równa się dynamicznej pracy sklepu i minimalizacji stresu pracowników. Profesjonalne wagi sklepowe można znaleźć w naszym sklepie GVC Tax – oferowane przez nas przedmioty posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty decydujące o ich zdatności do użytku. Waga elektroniczna to inwestycja na lata, dlatego warto dokonać zakupu praktycznego i polecanego przez ekspertów modelu.

 


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Aktualności
Insert PILeasingBrother stopka
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Audyt terminali