Strona główna » Aktualności » Warunki połączenia kasy online z serwerem Ministerstwa Finansów

Warunki połączenia kasy online z serwerem Ministerstwa Finansów

Data dodania: 14-08-2023

Wymagania jakie muszą być spełnione aby zapewnić prawidłowe połączenie kasy online
z serwerem CRK Ministerstwa Finansów.

 
alt
 

Sieć komputerowa, do której będzie podłączona kasa musi mieć dostęp do internetu. Nie jest istotne czy wykorzystane będzie połączenie kablowe przez złącza RJ45, czy bezprzewodowe WiFi wymagania są takie same.

Aby spełnić wymogi konieczne jest zapewnienie komunikacji z chmurą Azure, serwerami czasu, serwerem CPD oraz serwerami aktualizacji oprogramowania. Do tego celu urządzenia fiskalne online używać będą odpowiednich adresów i portów TCP/IP.

Adres serwera Azure: https://e-kasy.mf.gov.pl:443
Adres serwera CPD: https://esb.mf.gov.pl:5062

Oznacza to, że urządzenia w sieci komputerowej takie jak routery czy firewalle nie mogą blokować komunikacji kierowanej na te adresy przez te porty, gdyż kasa lub drukarka fiskalna online nie nawiąże poprawnej komunikacji z właściwymi serwerami.


Urządzenie fiskalne online łączy się z serwerem CRK zgodnie z zadanym przez niego harmonogramem, najczęściej są to cykle co 2 godziny. Użytkownik kasy nie ma informacji kiedy następuje transfer danych. Dopiero gdy kasa nie połączy się skutecznie z serwerem przez co najmniej 48h to wyświetla stosowne powiadomienie. Po takim alercie użytkownik powinien sprawdzić co jest powodem braku łączności i usunąć problem.

Brak połączenia kasy z internetem nie blokuje możliwości wystawiania paragonów i generowania raportów.

Do sprawdzenia poprawnego dostępu do wszystkich wymaganych serwerów z sieci, w której ma pracować kasa lub drukarka fiskalna online można posłużyć się np. programem komputerowym ConnectionTest.exe firmy Comp S.A. – do pobrania ze strony:
https://novitus.pl/file/get/725

Brak prawidłowej komunikacji może spowodować kontrolę i nałożenie sankcji ze strony urzędów skarbowych.

Jeżeli w danej lokalizacji nie ma możliwości połączenia się z internetem, właściciel musi uzyskać zgodę właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego na niestandardowe połączenia kasy z serwerem CRK.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Aktualności
SERWIS
Insert PILeasingBrother stopka
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Audyt terminali